Powstanie sklepu Desigual Authorized Dealer w C.H. Galaxy w Szczecinie to realizacja największego i najbardziej wyczekiwanego marzenia o sprowadzeniu do naszego miasta marki odzieżowej o międzynarodowej sławie, nietuzinkowej, pozwalającej poprzez ubrania, obuwie i akcesoria wyrażać siebie w każdym możliwym aspekcie i wielowymiarowości, jednocześnie pozostając bardzo indywidualnym.

Wszelkie przygotowania do tego przedsięwzięcia trwały rok czasu i wymagały dużych nakładów emocji oraz finansowych, lecz w rezultacie – udało się!

Wielkie otwarcie szczecińskiego Desigual nastąpiło 5 marca 2019 roku. Poprzedzone było nagłaśnianiem tego faktu przez lokalne stacje radiowe, prasę oraz media społecznościowe. Dzień otwarcia miał swój spektakularny wymiar – zanotowaliśmy rekordową ilość wejść klientów, w tym odwiedziły nasz sklep ważne osobistości. Ponadto, naszym powodem do dumy był fakt, że był to dopiero czwarty sklep autoryzowanego dealera Desigual w Polsce, a aktualnie jest jedynym;)

Sklep Autoryzowanego Dealera Desigual w C.H. Galaxy w Szczecinie, tworzy wyselekcjonowany zespół osób, doradców klienta – są nimi pełne energii, temperamentu i pasji kobiety, które wiedzą czego chcą od życia i spełniają się w tym co robią. Praca w Desigual jest dla nich przyjemnością. Uwielbiają kreować stylizacje oraz doradzać i rozpieszczać nasze klientki dobrą energią i całym pozytywnym przesłaniem, a także, przede wszystkim – kolorami, unikatowym wzornictwem i siłą Desigual!

Desigual, to hiszpańska marka odzieżowa, powstała w 1984 roku na Ibizie. Została założona przez szwajcarskiego biznesmena Thomasa Meyera. Twórca marki Desigual zainspirował się swoim marzeniem, by "ubierać ludzi w inny sposób" i zostało to uznane za motto marki. Główna siedziba firmy mieści się w Hiszpanii, w Barcelonie, przy plaży La Barceloneta.

Esencją marki Desigual jest jej indywidualność i unikalny charakter ubrań, która ma na celu nadanie autentyczności ludziom je noszącym.

Marka czerpie swoje inspiracje z morza Śródziemnego, słońca, światła i żądzy życia.

Firma tworzy swoje kolekcje głównie dla kobiet, ale także dla mężczyzn oraz dzieci. Dostępne w sprzedaży są też kolekcje dodatków, obuwia oraz kolekcja sportowa dla kobiet.

Thomas Meyer stworzył Desigual w 1984 roku w barcelońskiej dzielnicy El Raval, kiedy zaprojektował kurtkę, która jest obecnie uważana za jeden z pierwszych produktów z branży modowej, które zostały poddane recyklingowi. Następnie reżyserka Isabel Coixet wyszeptała słowo „Desigual” i dołączyła do niego motto „no es lo mismo” („to nie to samo”).

Hiszpański grafik, ilustrator i rzeźbiarz, Peret, naszkicował nasze pierwsze logo: the Humans (kobieta i mężczyzna trzymający się za ręce... nago). A architekt Tonet Sunyer zaprojektował pierwszy sklep Desigual w porcie na Ibizie w 1986 roku. Te lata były miejscem spotkań wielu ludzi, którzy byli zafascynowani tym wolnym, autentycznym, optymistycznym, nieskazitelnym i śródziemnomorskim wszechświatem, który z Barcelony nadal inspiruje świat ponad trzy dekady później.

W 2006 roku przekroczyliśmy granicę. Naszym pierwszym międzynarodowym kierunkiem był Singapur, a stamtąd rozszerzyliśmy działalność na rynek azjatycki. Później wylądowaliśmy w Stanach Zjednoczonych, otwierając nasz sklep w Nowym Jorku w 2009 roku. I to było w 2010 roku, kiedy Desigual otworzył swój pierwszy sklep w Ameryce Łacińskiej, a dokładnie w Kolumbii.

W czerwcu 2019 r. rozpoczęliśmy nowy rozdział z odnowioną tożsamością, która jest bardziej zgodna z tym, dlaczego, jak i co robimy. To tożsamość marki, która przekształca się i dostosowuje do nowych nawyków konsumpcyjnych, trendów i modelu omnichannel, który pozwala nam łączyć się z naszymi konsumentami, gdziekolwiek się znajdują i kiedy nas potrzebują. Ewolucja, dzięki której staramy się nadal oferować wyjątkowe wrażenia każdemu, kto angażuje się w naszą markę.

W 2020 roku skończyliśmy 36 lat, dorośliśmy, dojrzeliśmy i zdaliśmy sobie sprawę, że jeśli czegoś brakuje światu, to trochę więcej miłości. Dlatego chcemy inspirować i pomagać każdemu, kto na nas patrzy, aby pomóc mu pokochać to, co go wyróżnia, a także kochać inaczej. Love Different to nowy slogan naszej marki, motyw przewodni, który zostanie z nami. Jesteśmy wynikiem wizji ubierania ludzi poprzez inny sposób robienia ubrań – ubrań, które mają moc zmieniania nastrojów – ponieważ wierzymy, że ubieranie się jest deklaracją intencji.

Czym wyróżniają się nasze produkty?

DESIGUAL to przede wszystkim charakterystyczne i odważne wzory. A ekstrawaganckie często przypominające graffiti zestawienia kolorystyczne sprawiają, że sukienki i płaszcze Desigual trudno pomylić z propozycjami jakiegokolwiek innego producenta. Produkty są najczęściej szyte z ekologicznych materiałów zużywając przy tym mniej wody oraz energii co ma duże znaczenie dla naszej planety. Torebki i akcesoria są to małe dzieła sztuki pojawiają się na nich wzory, kolory, hafty, różne łączenia struktur część pochodzi z recyklingu.Twórca marki Desigual zainspirował się swoim marzeniem, by "ubierać ludzi w inny sposób" i zdobył rynek na całym świecie z wielkim powodzeniem.

Dlaczego desigual?

Projekty marki to przede wszystkim zabawa i swoboda, które przekładają się na ciekawe formy, odważne połączenia kolorystyczne oraz nietypowe wykończenia. Desigual to zdecydowane przeciwieństwo minimalizmu – tutaj króluje maksymalizm: odważne zestawienia, warstwowość i mnogość faktur. Desigual to każda z Nas to jest ZABAWA, UŚMIECH, PIĘKNO, ODWAGA, ŻYCIE z tą marką możesz wyrazić siebie i co w tobie drzemie.

Desigual kocha świat

Love the World to filozofia, która określa wszystkie działania prowadzone przez Desigual zgodnie z jej zobowiązaniami społecznymi i środowiskowymi. Deklaracja intencji poparta konkretnymi działaniami, w ramach których firma wyznacza sobie cele na przyszłość, starając się pracować zgodnie ze zrównoważonym modelem produkcji mody, który szanuje ludzi i planetę.

Nasz strategiczny plan zrównoważonego rozwoju i CSR na lata 2020-2023 obejmuje nasze różne projekty i inicjatywy dotyczące produktów, dostawców, środowiska, pracowników, klientów i społeczności na kolejne trzy lata.

Niektóre z głównych celów Desigual to produkcja kolekcji z 50% zrównoważonych włókien do 2023 r., zmniejszenie śladu węglowego do 2025 r., osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 r. oraz wycofanie plastiku jednorazowego użytku do 2021 r. Desigual jest członkiem kilku inicjatyw i stowarzyszeń, które będą wspierać nas w realizacji naszych zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju społecznego i środowiskowego. Wśród nich są Better Cotton Initiative (BCI), Sustainable Apparel Coalition (SAC), Textile Exchange, Sedex i Amfori.

Produkt

Morze Śródziemne jest tym, czym jesteśmy i czym się inspirujemy. Ten sposób życia jest naszym językiem i znajduje odzwierciedlenie w naszych projektach, sklepach i komunikacji. Wierzymy w ideę, by czuć się komfortowo we własnej skórze, kochać siebie, być świadomym tu i teraz, czuć się żywym. W Desigual tworzymy dzieła, które identyfikują się z wartościami takimi jak różnorodność, nonkonformizm i wolność bycia sobą. Poprzez unikatowe ubrania naszym celem jest tworzenie innowacyjnych i przystępnych historii, które wzbudzą radość i optymizm.

Desigual = różnorodny

Zapraszamy do nas wszystkich pragnących poprzez ubranie wyrazić najlepszą wersję siebie;)

des2.jpg
des3.jpg
des6.jpg
des7.jpg
des8.jpg
des9.jpg